Jak otworzyć własny klub bilardowy?

Sukces w każdej branży uzależniony jest od silnego zaangażowania oraz pasji. Nie liczy się opinia najbliższego otoczenia, które często sceptycznie ocenia spontaniczne pomysły na biznes. Jeśli więc jesteś miłośnikiem gry w bilard i zdarza Ci się regularnie odwiedzać kluby bilardowe, to warto zastanowić się nad otwarciem własnej działalności. Dobrze wypromowane korzyści płynące z gry oraz odpowiednia lokalizacja klubu z pewnością przyniosą oczekiwane dochody.

Czy każdy może otworzyć klub bilardowy?

Oczywiście, że tak. O ile klub bilardowy otworzyć może każdy, to zanim zdecyduje się na tę inwestycję, powinien dokładnie ją przemyśleć. Otwarcie klubu to jedno, natomiast utrzymanie go w prawidłowym funkcjonowaniu oraz czerpanie dochodu z inwestycji, to już zupełnie inna sprawa. Na sukces składa się kilka elementów, które warto dokładnie przeanalizować.

O czym należy pamiętać, zastanawiając się nad otwarciem klubu?

W praktyce bilard wykorzystywany jest przez kluby bilardowe, jako swego rodzaju magnes na klientów. Co to oznacza? Właściciele pozyskują większość dochodu ze sprzedaży alkoholu. Bilard jest jedynie dodatkiem klubu, zapewniającym rozrywkę. Z tego względu kluczowe znaczenie ma lokalizacja nowego klubu. Powinno to być miejsce, które przyciągnie jak największą ilość klientów. Na przykład okolice szkoły, uczelni itp.

Warto wspomnieć, że otworzenie klubu bilardowego nie wymaga żadnych pozwoleń. Chyba że planujemy udostępnić klientom bar. Wówczas potrzebna jest koncesja na alkohol. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, to odpowiedni rodzaj sprzętu. Gracze, zwłaszcza Ci zagorzali, cenią sobie solidny i porządny sprzęt. Sam stół bilardowy jest sporym wydatkiem rzędu ok. 5 – 10 tysięcy złotych. Lepszą opcją może okazać się zakup używanego sprzętu. Warto więc porównać parametry i zwrócić uwagę na jakość. Należy pamiętać, że wyższy poziom gry rzutuje na znacznie większy zysk.

Kolejna rzecz to osprzęt do gry w bilard, czyli kije, bile, trójkąt, pozycjoner itp. Akcesoriów jest naprawdę dużo. Nie są one drogie, dlatego warto zainwestować w wyższą jakość. Z całej puli akcesoriów do gry w bilard najważniejsze są kije. Ku zdziwieniu, w tym przypadku zaleca się zakup najtańszych kijów, gdyż szybko się zużywają. Lepiej częściej je wymieniać.

Czy gra w bilard jest chętnie uprawianym sportem?

Zdecydowanie tak. Wielu ludzi, bez względu na wiek, chętnie bierze udział w rozgrywkach bilardowych. Osoby starsze dzięki regularnej grze, poprawiają zdolność myślenia oraz koncentrację. Młodzi ludzie z kolei kształtują wyobraźnię oraz uczą się panowania nad emocjami. Ten rodzaj sportu jest bardzo popularny.

W wielu przypadkach wolny sobotni wieczór może zostać urozmaicony np. wyjściem na partyjkę bilarda. Tym bardziej, gdy klub bilardowy jest tuż za rogiem. Czysta przyjemność płynąca z gry, możliwość swobodnej rozmowy oraz nutka rywalizacji sprawia, że bilard cieszy się dużym zainteresowaniem.

Jeśli więc kochasz bilard, mocno zastanów się nad założeniem własnego klubu. Nie ma w tym nic trudnego. Dokładne przeanalizowanie sytuacji na rynku, przegląd lokali oraz przeprowadzenie wstępnej selekcji sprzętu do gry, z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję. Nie czekaj, bo może okazać się, że będzie to biznes Twojego życia!

 

Anuluj odpowiedź