Wyjście na grę w bilard ze znajomymi

Któż z nas nie lubi spotykać się ze znajomymi? Jest to najlepsza rozrywka po ciężkim tygodniu pracy. Sobotnie spotkanie z przyjaciółmi można także nieco wzbogacić, np. wyjściem do klubu. Doskonałym pomysłem będzie z pewnością partyjka w bilard. Gra nie dość, że odpręży, to pozwoli również spokojnie porozmawiać. Nutka rywalizacji jeszcze bardziej podkręci wieczór. Pozostaje jeszcze pytanie: Jaki klub bilardowy wybrać? Czym się kierować?

Charakterystyka gry w bilard

Bilard jest pewnego rodzaju grą strategiczną, chociaż zdarzają się i tacy, którzy grają „na oślep”. Rozgrywki na stole pokrytym suknem odbywają się między dwiema osobami. Oczywiście nie jest wykluczona gra drużynowa. Rodzajów gier bilardowych jest wiele. Różnią się przede wszystkim liczbą używanych bil, innymi oznaczeniami oraz rozmiarem stołu.

Dla amatorów zazwyczaj proponowana jest wersja klasyczna tzw. 8-ka , w której każda z osób rozgrywających, po pierwszym rozbiciu ma przypisany dany rodzaj bil. Wygrywa ten, kto wbije wszystkie swoje bile do łuz (czyli otworów w stole), a na końcu pośle do łuzy czarną bilę. Kluby bilardowe zwykle określają czas trwania gry – 60 minut.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca

Wybierając klub bilardowy na wyjście ze znajomymi, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze, czy klub jest bardzo oblegany. Może okazać się, że nie będziemy mieli wolnego stolika, a tym bardziej stołu bilardowego. Po drugie, ile stołów ma dany klub bilardowy. Jeśli jest tam tylko jeden lub dwa stoły, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą zajęte. A przecież gracze zwykle nie kończą na jednej rozgrywce. W większości przypadków musi być rewanż. Dlatego pomimo upływu wyznaczonego czasu, wykupują następny karnet.

Po trzecie, wybierając klub bilardowy, warto też zwrócić uwagę na jakość sprzętu. Czasem, wybierając pierwszy lepszy klub, może okazać się, że sprzęt jest tak zniszczony, że nie da się nim grać. A przecież bilard ma być przyjemnością.

Czy bilard jest dla każdego?

Gra w bilard jest bardzo prosta i przyjemna. Wystarczy tylko kilka wskazówek i niemal każdy może w nią zagrać. Dla wielu miłośników tego sportu kluby bilardowe są miejscem częstych i wielogodzinnych spotkań. Doskonalenie swojej techniki gry oraz coraz częstsze zwycięstwa są motorem do regularnego uprawiania tego sportu.

Dlatego, jeśli zastanawiasz się, gdzie wyskoczyć ze znajomymi w weekend, masz problem z głowy. Partyjka w bilard jest bardzo dobrym pomysłem na kreatywne wyjście i doskonałą rozrywkę.

 

Anuluj odpowiedź